Monika i Jacek Kaniewscy

 

DOŚWIADCZENIE

Jesteśmy małżeństwem od szesnastu lat. Wiemy, że w związku bywa i pięknie, i trudno. Jednocześnie wiemy, że dobra relacja wymaga świadomego wysiłku i pracy. Dzięki temu w naszym małżeństwie doświadczamy głębokiego szczęścia i spełnienia. Kilkanaście lat temu wyprowadziliśmy się z Warszawy i zamieszkaliśmy w Beskidzie Sądeckim, gdzie założyliśmy „Chatę na Bucniku”. Tu stopniowo uczyliśmy się towarzyszenia innym małżeństwom. Na drodze naszego rozwoju bardzo ważną szkołą jest świadome rodzicielstwo wobec pięciorga naszych dzieci.

 

PROFESJONALIZM

Doświadczenie intensywnego rozwoju własnego małżeństwa stale uzupełniamy profesjonalną wiedzą z psychologii. Jacek ukończył I i II stopień Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Monika jest z wykształcenia pedagogiem, szkoli się w nurcie Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach EFT. Razem uczestniczyliśmy w szkoleniu wprowadzającym do terapii par w Małopolskim Centrum Psychoterapii w Krakowie. Jesteśmy również na bieżąco z głównymi nurtami rozwoju związków. Obok psychologii ważną dla nas gałęzią wiedzy jest socjologiczna analiza przemian społecznych, które mają wpływ na życie małżeńskie i rodzinne. Razem prowadzimy warsztaty małżeńskie, a wsparcie psychologiczne par w kryzysie prowadzi samodzielnie Jacek.

 

SZCZEROŚĆ

Nie kreujemy się na idealne małżeństwo. Przeszliśmy razem przez różne chwile i wiemy, co to są „ciche dni”. Ćwiczymy na co dzień przyznawanie się do błędów i wybaczanie sobie nawzajem.
Nie chowamy się też za maską niedostępnych ekspertów. Oczywiście, w centrum naszej pracy jest wiedza psychologiczna i neurobiologiczna, która jest niezbędna, by móc poznać siebie i wnieść w relacje nowe zrozumienie i akceptację. Ale życie nie kończy się na teorii, wiedzy czy technikach komunikacyjnych.
Małżeństwo to rzeczywistość dużo bogatsza, potrzebująca konkretów, wartości, dobrych wzorców i innych bliskich relacji. Dlatego nie boimy się mówić o swoim życiu i doświadczeniu małżeńskim. Nie boimy się też poruszać tematów współcześnie mniej popularnych. Wbrew kulturze niezależności i komfortu my odnajdujemy szczęście w trwałej bliskości, która jest nagrodą za wysiłek włożony w budowanie relacji.